10 adımda nasıl daha şık olurum ?

1.Renk uyumuna özen gösterin;En fazla 3 renkle kombinlerizi hazırlayın.Pastel ve nötr renkleri tercih edin.

2.Zamansız parçalara yatırım yapın ;Hızlı modadan uzak durun.Mikro trendler yerine klasik parçaları tercih edin .(Böylelikle alışveriş konusunda daha seçici olursunuz, bütçenize de katkı sağlarsınız.)

3.Planlı ve düzenli olun ; Giysilerinizi bir gece önceden hazırlayın.Son ana bırakmayın.Son dakika ne giyeceğim telaşı yaşamazsınız.

4.Giysilerinizin ve aksesuarlarınızın düzenli bakımlarını yaptırmayı unutmayın;( ütü,kurutemizleme ,lostra)  Bakımlarını yaptırarak daha uzun ömürlü kullanırsınız.

5.Neyi,nerede ,nezaman,nasıl giydiğiniz önemlidir. “Yerine göre giyinin “Gideceğiniz etkinlikte giyim kodları varsa buna dikkat edin.

6.Kumaş seçimine dikkat edin ; Polyester ve naylondan uzak durun.Keten,pamuk,İpek cinsi gibi doğal kumaşları tercih edebilirsiniz.

7.Sosyal medya ve moda dergilerini takip ederek kendinizi güncelleyin.

8.Nitelik &Nicelik ; ne kadar çok giysiniz olduğundan çok  kumaş kalitesi ve kesimine dikkat edin. “ Less is more “ Az her zaman çoktur.

9.Aksesuar seçimi ; Coco Chanel ‘in de dediği gibi “ evden çıkmadan bir aksesuarınızı çıkarın” 

10.Vücut şekillerinize göre giyinin . Vücut tipinizi öğrenmek için mutlaka ( İmaj ve stil koçluğu isimli kitabımı da okuyabilirsiniz)


ETİKETLER: Nitelik &Nicelik,Aksesuar seçimi,Planlı ve düzenli olun,Zamansız parçalara yatırım yapın,Renk uyumuna özen gösterin

Yorum Yapın


Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr: