Coco Chanel

Coco Chanel tasarımlarına göre modası asla geçmeyecek dört renk vardır.  Durum ya da katı görgü kuralları ne olursa olsun, mevsimsel trendlerin sadık takipçileri için ve Pantone'un ortaya koyduğu gibi, hemen hemen her yerde bulduğumuz yılın tonalitesi ne olursa olsun, bu tonlar fark yaratıyor.  Coco Chanel olarak bilinen ve kesinlikle katı şemaları ve dayatılan kuralları sevmeyen Matmazel Gabrielle'in klasik kıyafetleri içinde bize bu ipuçlarını vereceği kimin aklına gelirdi.

Peki Matmazel Gabrielle Chanel ‘in favori 4 rengi nedir? 

1.Siyah

 Ünlü Küçük siyah elbise (LBD)veya siyah elbise, zarafetin bir sembolüyse , Coco Chanel'e teşekkür etmemiz gerekiyor.  Tasarımcı, bir giysiyi ve yas rengini çok yönlü, rahat ve kullanışlı bir elbiseye dönüştürdü.  “Siyah olanı dayattım.  Bugün hala güçlü bir renk.  Siyah, etrafındaki her şeyi yok eder”, Matmazel Gabrielle'in ünlü sözüdür.

 2.Siyah ve beyaz

 “Siyah her şeye sahip.  Ve ayrıca beyaz.  Güzelliği mutlaktır.  Mükemmel uyumu temsil ediyorlar”.  Coco Chanel'in sözlerini asla unutmamalıyız. 

3.Altın rengi

 En sevdiği çiçeğin rengi kamelya.  Coco Chanel 13 yaşındayken izlediği 

Sarah Bernhardt'ın "Kamelyalı Leydi" oyunundaki performansından çok etkilendi.  Tozlu pembe veya Pantone'da Rose Gold olarak bilinen (neredeyse ten rengine eşdeğer), takım elbise ceketini veya ikonik iki tonlu ayakkabılarını tasarlamak  için kamelya şeklindeki broşlarla tamamladı.

 4.kırmızı

 Moda ve güzellik koleksiyonlarında her zaman yer alan kırmızı renk, farklı tonları, parlaklığı ve derinliği ile keşfedilmiştir.  Ruj rengini seçmek için her zaman başvurun: "Üzgünseniz, daha fazla ruj sürün ve ... devam edin."Matmazel Chanel


ETİKETLER: Coco Chanel,Matmazel Gabrielle,Siyah ve beyaz,Altın rengi,kırmızı

Yorum Yapın


Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr: