İdeal gardırop

Hiç dolabınızı açıp "ideal" gardırobunuzu bulmayı dilediniz mi? Çoğunlukla,dışarı çıkarken bir şeyler satın alma eğilimindeyiz. Buradan bir elbise ve bir palto alıyoruz. Ama bu gerçekten arzu ettiğimiz "uyumlu" bir görünüm yaratmaya hizmet etmiyor. Sadece... alışveriş yapmış oluyoruz.

Kişiliğinizi gösteren gerçek bir "gardırop" istiyorsanız, aslında bunu planlamanız gerekir. Her şeyi aynı anda satın almanız gerekmeyebilir. Ama önceden plan yapmalısın.

1.Fikir ve "Hayal"

Sevdiğin bakışlarla başla. Pinterest, moda dergileri ve moda bloglarını gözden geçirin ve beğendiğiniz şeyleri çıkarın. Zevk aldığınız giyim mağazalarına gidin ve gerçekten sevdiğiniz parçaların fotoğraflarını çekin. Henüz bir şey almayın; Unutma, ideal ve uyumlu bir şeye gidiyorsun.

Bu aşamada anlamsız olduğunu düşündüğünüz, uymayacağı şeyler olabilir; Bir önemi yok.

 2.Pratiklik ve Odaklanma

Şimdi, gerçekten neye ihtiyacın olduğunu düşün. Gündelik kıyafetlere karşılık ne kadar iş kıyafetine ihtiyacınız var? Farklı mevsimler için neye ihtiyacınız var? Yaşadığınız yerin iklimine uygun parçalar almalısınız ,sıcak iklime sahip bir bölgede yaşıyorsanız muhtemelen on sekiz paltoya ihtiyacınız yoktur. Yazsız bir yerde yaşıyorsanız, bu kısa şortlar sevimli olabilir, ancak çok fazla işe yaramazlar. Şimdi gerçekten neye ihtiyacın olduğunu düşündüğün zaman. İşi halletmek için hem hayale hem de odaklanmaya ihtiyacınız var. Ayrıca bütçeye de ihtiyacın var. Her yıl veya her mevsim bir gardırop "yenilemek" yapmak harika olabilir. Genellikle, yıl boyunca bir şeyleri teker teker satın almaya çalışmak yerine, "giyim" bütçenizi aynı anda birbirine uyan şeyler için harcamak daha iyidir.

3. Liste Oluşturma

İhtiyacınız olan kıyafetlerin bir listesini yapın. Şöyle görünebilir:

  • İş için beş "ayrı" (iş gündelik)
  • Dört elbise
  • Tatil günleri  için beş "ayrı"
  • İki mayo
  • Bir resmi kıyafet

 

Bunlar gerçekten ihtiyacınız olan temel şeyler. Belli ki, bu senin tüm gardırobun olmayacak. Bu gardırobunun temeli olacak. Bunları panonuzdaki öğelerle eşleştirmek için en iyi şekilde deneyin; Hayalini kurduğun şeyler. Gardırobunuzun çekirdeğini ve tarzınızın çekirdeğini oluşturacaktır. Aynı zamanda, bütçenizi de düşünmelisiniz. Bunun ne kadarını alıp bütçenizde kalabilirsiniz? Temel gardırobunuz bütçe tutarınızın altında olmalıdır; Daha sonra ekstralar alabilirsiniz.

4. Boşlukları Doldurma

Yarın iş için ne giyeceğini düşün ve bir kıyafet hazırla. Eksik şeyler mi var? Kıyafeti bir bütün haline getirmek için aksesuarlara mı ihtiyacınız var? Cumaya kadar giyecek bir şeyler bulmak için çabalıyor olur musun? İdeal bir gardırop oluşturmak önemlidir. Ve unutmayın: Her şeyi aynı anda satın almak zorunda değilsiniz. İnsanlar nadiren bunu yapacak bütçeye sahip. Ancak "en iyi gardırobunuzu" neyin oluşturacağının bir listesine sahipseniz, bir şeyleri tek tek satın alabilir ve yine de uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz.


ETİKETLER: İdeal,gardırop

Yorum Yapın


Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr: