Soğuk Günlerde, Sıcaklığınız Konuşsun

Kış mevsimi kasvetlidir. Kapalı hava, karanlık bir gün, yağmur ve rüzgar bazı insanları mutlu etse de çoğu kişi yaz mevsimini daha çok sever.

Böyle günlerde pozitif gözükmek gerekir. Hem kendi mutluluğunuz hem de çevrenizdeki insanların mutluluğu için enerjinizi yüksek tutmanız gerekir. Tabii ki kıyafetleriniz çevreye ve size hissettirdikleriyle bu enerji durumunun ciddi belirleyicilerindendir...

DKNY palto, enerjik rengiyle kış mevsiminin kasvetini tek bir kalemde çizip atacak güçte! Jimmy Choo botlar oldukça kullanışlı, rahat ve şık gözüküyor. 

İşe veya okula giderken, arkadaşlarla buluşurken ya da alışverişe giderken rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kombin. Günün her anı, her koşulda şıklığını korumak isteyenlerin işine yarayabileceğini düşünüyorum. ;)

 

Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr:

Kokteyller, Davetler veya Gece Hayatı İçin...

Hepimizin tarzı, tavrı, konuşması belli olsa da gün içinde pek çok farklı mekanda farklı insanlarla iletişim halinde oluyoruz ve bu durum iletişim dilimizde normal olarak ufak tefek değişikliklere sebep olur.
Örneğin, düzenli olarak gittiğimiz kuaförle olan iletişimimiz, iş arkadaşlarımızla olandan farklı oluyor. Çok yakın bir arkadaşımızla konuşurken hissettiğimiz rahatlık,  uzaktan bir akrabamızla konuşurken farklı bir boyut kazanıyor.

Aynı şekilde giyimimiz de gittiğimiz mekanlara veya içinde bulunduğumuz ortama göre değişiklik gösteriyor. Arkadaşlarımızla hafta sonu gezisine çıktığımızda giydiğimiz kıyafetlerle, ofise giderken giydiklerimiz doğal olarak farklı oluyor. 
Bu aşamada mesele bu zorunlu farklılıkları yaşarken imajınızdan ödün vermemek...

Bugün size özel bir davete, kokteyle ya da akşam eğlencesine giderken giyebileceğiniz kıyafet önerilerini sunacağım. 

Bu önerilerin kişiden kişiye değişiklik gösterebileceğini ve size özel bir imaj yaratmak isterseniz mutlaka profesyonel bir imaj danışmanlığı hizmeti almanız gerektiğini tekrar hatırlatırım...

Fotoğrafta gördüğünüz kıyafetim Vakkoroma’dan. Özel akşam yemeklerinde, davetlerde, kokteyllerde ya da gece eğlencelerinde şık tasarımıyla dikkat çekici bir elbise olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. 
Parlak yapısı kesinlikle rahatsız edici bir boyutta değil ve göz alıcılığı garanti altına alıyor.

Tabii ki makyajınızla da bu tarz elbiseleri tamamlamanız gerekiyor.

Mutlu günler dilerim. 

Şahika Güler
İmajın seni anlatır.

Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr:

Ofiste Zarif Şıklık

İş yerinde ya da şık ve biraz da resmi görünmenizi gerektiren davetlerde dikkat çekiciliğin dozunu iyi ayarlamak gerekir.
Giydikleriniz ne çok sönük kalmalı ne de ortamda bulunan diğer insanlara göre aykırı olmalı. Uyum ve giyim tarzı bir hayli önemli…

Lanvin lazivert bluz oldukça sade bir şıklık sağlıyor.  Yakasındaki taşlı detaylar genel görünüme hareket katıyor ve dikkat çekiciliğinizi artırıyor. Taşlı bir küpeyle görünüme uyum katılıyor ve ışıltı oranı artırılıyor. :)

Tedbaker etek, hoş desenleriyle oldukça şirin ve şık duruyor. Üstelik zarif topuklu ayakkabıyla da hoş bir uyum sağlıyor.

Siz de bulunduğunuz ortamda zarafetinizden taviz vermeden şıklığınızı korumak ve dikkat çekmek için bu tarz bir kombin kullanabilirsiniz. Unutmayın, renk ve malzeme uyumu hazırlayacağınız kombinlerde hayati önem taşıyor. ;)fotograf 3.JPG görüntüleniyor

fotograf 4.JPG görüntüleniyor

 

İmajın seni anlatır,
Şahika Güler

Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr:

Asaletinizle Büyüleyin!

Bazen asil, şık ve dikkat çekici olmak gerekir. Tavırlarınla, duruşunla, sözlerinle imajının etkileyiciliğini artırırsın.
Bu özel bir akşam yemeği, bir kokteyl, bir davet ya da önemli bir buluşma olabilir. Sebebi ne olursa olsun böyle zamanlarda şık giyinmek, tavrını ve tarzını kıyafetlerin göstermen gerekir.

Bu haftaki kombinim, hem bu soğuk havalarda içinizi ısıtacak hem de size asil, şık ve bir hayli etkileyici bir görünüm kazandıracak nitelikte.

Gülnur Güneş tasarımı pelerin oldukça şık ve gösterişli. Kürk detayların genel görünüme hoş bir derinlik kattığını söyleyebilirim.
Sergio Rossi çizmeler zarif görünümünün dışında kadınsı bir duruş da katıyor. Ve pelerinin kürk detaylarıyla birbirlerini mükemmel bir ahenkle tamamlıyorlar.

Mavi-siyah renk uyumunu benim gibi siyah saç ve buğday tenli kadınlara çok yakıştırdığımı söyleyebilirim. Unutmayın, saç rengiyle birbirini tamamlayan aksesuarlar veya detaylar her zaman için dikkat çekiciliğinizi artırır. ;)

Herkese iyi haftalar.

Şahika Güler
İmajın seni anlatır.

Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr:

İmajın Anahtar Sözcükleri: Şıklık ve Rahatlık

Her insan bazı günler şöyle bir rahat edip dilediğince gezmek ister. Şıklık ve dikkat çekicilik tabii ki imajımız için oldukça önemli kavramlar fakat bu durumu sağlamak için ille konforumuzdan taviz vermemiz gerekmiyor. En azından rahat etmek istediğimiz günlerde… :)

Özel olarak davet edildiğimiz bir kokteyle, işle ilgili bir görüşmeye ya da yemeğe veya ortamdaki herkesin abiye giyineceği bir geceye gitmiyorsak dilediğimiz gibi giyinmek en büyük hakkımız. E tabii ki şıklığımızdan da taviz vermemek gerekiyor.

Forever New markalı ceket gösterişli kumaşıyla dikkat çekiciliği artıracak nitelikte. Chanel çanta zarifliğiyle öne çıkıyor ve BCBG marka bluzla yumuşak bir renk uyumu sağlıyor. Aynı şekilde BCBG marka tayt kırmızı rengiyle oldukça şık ve rahat bir seçenek. Genel olarak bakılacak olursa uyumlu bir şıklık yakalanmış durumda. Tabii ki makyaj da giysilerimize uygun olacak şekilde yapılmalı. Yumuşak geçişler ve soft tonlar zarif ve etkileyici bakışlar kazanmak için oldukça önemli. Bunu sağlamak için gözleri öne çıkarmakta fayda var. ;)

Şahika Güler
İmajın seni anlatır.

Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr:

Ofiste, Çarpıcı Zarafet

Öğle arası yarı resmi bir iş yemeğiniz var. Yemekten sonra ofise dönüp uzun bir toplantıya gireceksiniz. Toplantı bitiminde de her zamanki gibi ofisteki masanızda çalışmaya başlayacaksınız. Zariflık, şıklık ve resmiyet dengesini yakalamanız gerekiyor...
Bugün, işte böyle zamanlarda çok işinize yarayacak bir kombin paylaşıyorum... Bildiğiniz gibi iş yerinizde imajınız bir hayli önemli. Çizdiğiniz imaj size yeni iş fırsatları ya da terfilerin kapısını aralayabilir. Tabii ki başarıya ulaşmak için düzgün, seviyeli ve profesyonel bir iletişim kurulması gerektiğini de atlamamak gerek. Fakat unutmayın ki özellikle yeni insanlarla tanışacağınız görüşmelerde her zaman ilk önce görünümünüz konuşur... 

Sergio Rossi çizme oldukça iddialı ve otoriter mi duruş veriyor. Lanvin markalı etek ve bluz'un arasındaki renk farkı dikkat çekiciliği artırıyor. Ayrıca bluz, saç rengi ve çizme arasındaki renk uyumu bütünlükçü bir estetik sağlıyor. ;)

Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr:

Şıklığı Her An Yaşamak İsteyenlere

İmajımız bizim için değerli. Artık bunu hepimiz biliyoruz. Hiç kuşkusuz, özel bir geceye, akşam yemeğine, randevuya, davete, işe ya da toplantılara giderken giyimimize özen gösteriyor ve gittiğimiz yerde tavırlarımız ve konuşmalarımızla etkileyici bir imaj çizmeye çalışıyoruz. Bu noktada unutmamamız gereken bir şey var! O da tutarlı bir imaj çizmek...

Sıradan bir gün düşünün. Belki sadece alışverişe gidecek ve ardından arkadaşlarınızla oturup bir şeyler içeceksiniz. Önceki gün çok yoğundu ve epey yoruldunuz. Dışarı çıkarken hazırlık yapmak istemiyorsunuz... İşte bu en büyük yanlışlardan biri. 
Her koşulda, her an imajımıza özen göstermeli kendimize olan saygımızı yitirmemeliyiz. 

Bu kombin normal bir günde şıklığınızla her an iddialı olduğunuzu gösterecek nitelikte. Ne çok abartılı ne de çok sönük. Renkler ve kumaşlar oldukça dengeli bir dikkat çekicilik sağlıyor. 
Yeşil üst, Gülnur Güneş'in koleksiyonundan. Fırfır detaylar hoş bir hareket katmış durumda.
Tayt, Alexander Wang. Yanlardaki dikey çizgiler hem durağanlığı ortadan kaldırıyor hem de bacak boyunu olduğundan daha uzun gösteriyor.

Chanel ayakkabılar ise oldukça rahat ve dikkat çekici bir tasarımı var. 

Ve tabii ki yüzünüzdeki hoş gülümsemeyi ve pozitif olmayı da ihmal etmeyin. :)

İyi günler dilerim.

Şahika Güler
İmajın seni anlatır.

Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr:

Davet ve Kokteyllere Özel...

Özel bir davete ya da kokteyle gideceksiniz, yeni insanlarla tanışacaksınız. Tabii ki etkileyici, dikkat çekici ve dengeli görünmek istiyorsunuz.  Bu davet sizin için önemli çünkü önemli insanlar, birbirinden şık kıyafetleriyle orada olacak. Ve tabii ki bu şıklık yarışında siz de ilk sıralardan yerinizi almak istiyorsunuz.

İşte  böyle anlar için oldukça işinize yarayacak bir kombin hazırladım. Bluemarine markalı etol kürk oldukça dikkat çekici ve şık. Ayrıca BCBG tulum ve Prada markalı çantayla oldukça hoş bir renk uyumu yakalıyor. Pierre Balmain ceket dengeli ve klasik bir şıklık sunuyor ve Miu Miu’nun zarif topuklu ayakkabısıyla ahenk oluşturuyor.
Makyaj ise abartısız ve bütünlüğü bozmayacak yoğunlukta.


Şahika Güler
İmajın seni anlatır. 

Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr:

Tavsiye Dosyası 1

Bugüne kadar Twitter'dan imaj ve modaya dair pek çok tavsiye verdim.

10 tanesini sizin için derledim. Umarım işinize yarar. ;) 
Devamı da gelecek tabii...

#GününTavsiyesi: Karın bölgesini kapatan bluz ve tunikler, bacaklarınızı daha uzun gösterecektir. ;)

#GününTavsiyesi: İnsanların size güvenmesini istiyorsanız, yapamayacağınız şeylerin sözünü vermeyin...

#GününTavsiyesi: Her ne işle uğraşırsanız uğraşın, yaptığınız işi en iyi şekilde yapmak için çabalayın... 

#GününTavsiyesi: Kırmızı renk özellikle iş hayatında iletişiminizi olumlu yönde etkiler ve dikkati arttırır. 

#GününTavsiyesi: Gardırop oluştururken, trend olan parçalarla klasik parçaların oranını iyi ayarlamayı unutmayın.

#GününTavsiyesi: Göz renginize uygun gömlek, eşarp, bluz veya mücehver seçmeniz uyumlu bir görünüm sağlamanızı kolaylaştıracaktır. ;)

#GününTavsiyesi: Pastel renklerle konbinlenebilen gri renk, iş hayatında kendinden emin görünmenizi sağlayacaktır. ;)

#GününTavsiyesi: Bel bölgesi kalın olanlar, tek sıra düğmeli ceket veya pardesü tercih ederek kıvrımlarını belirgin hale getirebilir. ;)

#GününTavsiyesi: Kargaşadan ve yoğunluktan sıyrılıp, kendinizi huzurlu ve dingin hissetmek isterseniz mavi renk size iyi gelecektir. ;)

#GününTavsiyesi:Moda ya da trend olan giysiler her an herkes için geçerli bir şıklık sağlamaz. Vücudunuzu tanıyıp, buna uygun giyinin...

 

Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr:

Chanel Ayakkabım

Zarif, şık ve estetik... 
Açık ve koyu zıtlığını oldukça başarılı bir şekilde vurgulayan bu ayakkabı pek çok farklı mekan ve zamanda kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmış.

Rahatlığına ise tabii ki diyecek söz yok. Chanel farkı kendini gösteriyor... 
 

Bunlar da İlgİnİzİ çekebİlİr:

Bu kategorideki daha eski gönderiler...